BELMET s.r.o.
664 31 Česká 61

Tel.: +420 725 363 911
sales@belmet.cz
Skupiny výrobků | Odsávací zařízení na emulzní a olejovou mlhovinu

ARGOS

Průmyslový vzduchový filtr na odsávání a filtraci emulzní a olejové mlhoviny, par a kouře, vznikajících při obrábění. Tato filtrační jednotka je vhodná zejména pro montáž u velkých obráběcích strojů, kde jsou třeba vysoké rychlosti proudění vzduchu a pro centrální systémy odsávání několika strojů současně.

V nabídce je ve 3 velikostech pro odsávané množství vzduchu od 3000 do 15000 m3/hod.
ARGOS se skládá z několika modulárních vzduchových filtrů, které mohou být použity jednotlivě nebo současně; ventilátoru, spínací skříně.

Volitelné příslušenství: "CE" Prohlášení o shodě, sací příruby, hadice, rozbočovače, sací potrubí atd.
Princip činnosti:


Princip činnosti:
Nasátý vzduch proudí sacím potrubím, nebo hadicí do přetlakové komory, kde se rozpíná a jeho proudění se zrychluje. Ke zvýšení účinnosti filtrace v této části je jako volitelné příslušenství systém "TWISTER", zachycující i menší částice nečistot působením odstředivé síly.
Následně vzduch proudí přes syntetickou a kovovou filtrační kazetu. Další část je tvořena filtračními patronami s velkou filtrační plochou, které zachycují jemné částice. Povrch filtračních patron je vyroben z vysoce absorbčního materiálu a vzduch tedy může proudit rovnoměrně celým povrchem patrony. S použitím těchto filtračních patron se zvyšuje účinnost filtrace až na stupeň F9, tedy na 95%.
Filtrační jednotka ARGOS je standardně vybavena nanometrem pro kontrolu zanešení filtračních prvků. Na přání může být vybavena digitálním displejem zobrazujícím činnosti hlavních funkcí a "LED Up" systémem, zobrazující stav zanešení filtračních kazet. Údržba a výměna filtru je snadná a rychlá díky jejich horizontálnímu uspořádání a jednoduchému přístupu k nim. Sběrná nádoba na kondenzát je oddělena od ostatních částí panelem a je vybavena vnějším kontrolním světlem. Na přání může být vybavena čerpadlem pro automatické odčerpání kondenzátu. Zachycená kapalina s nečistotami se vypouští kohoutem do odpadní nádoby.
Dalším příslušenstvím může být výstupní filtr H13 a filtr s aktivním uhlím.

Katalog


Fotogalerie