BELMET s.r.o.
664 31 Česká 61

Tel.: +420 725 363 911
sales@belmet.cz
Skupiny výrobků | Filtry na kapaliny

DTE - DETEX

Pásový filtr - základní filtrační jednotka pro chladící kapaliny. Je určena pro čištění průmyslových kapalin s magnetickými a nemagnetickými nečistotami.


- Individuálně nastavitelná jemnost filtrace díky širokému výběru filtračních tkanin
- Velmi vysoká účinnost při nízké počáteční investici

Popis:
DETEX je pásový filtr, který používá filtrační tkaninu k odstranění magnetických a nemagnetických nečistot z chladící kapaliny. Tento systém zaručuje vysokou úroveň vyčištění kapaliny s jemností filtrace od 10 do 50 mikrometrů. Filtry DETEX jsou vhodné pro všechna obráběcí centra, soustruhy, brousící a vrtací stroje.

Modely:
V nabídce je 7 typů pro nátok od 30 do 500 l/min emulze, nebo od 15 do 250 l/min řezného oleje.

Volitelné příslušenství:
- vstupní filtrace magnetickým separátorem
- různá tlaková čerpadla pro chladicí kapalinu s tlakem do 100 bar
- speciální elektroskříně a elektrozapojení podle požadavků zákazníka, spec. napětí
- nádrž na přefiltrovanou kapalinu a odpadní nádrž, barva RAL na přání

Princip činnosti:


Chladící kapalina včetně obsažených nečistot (prach, brusný kal, třísky) přitéká na rozptylovač emulze a dále na filtrační tkaninu, která je umístěna na posuvném pásu. Nečistoty zůstávají na povrchu tkaniny a přefiltrovaná kapalina stéká do nádrže. Odtud je čerpána různými tlakovými čerpadly zpět do obráběcího stroje. Vrstva nečistot na tkanině se postupně zvyšuje (tkanina se ucpává) a tím se zvedá plovák. Po dosažení nastavené polohy sepne mikrospínač převodový motor a na síto se navíjí nová tkanina. Znečištěná tkanina i s nečistotami padá do přistavené odpadní nádoby. Plovák klesne a navíjení nové tkaniny se zastaví - proces filtrace pokračuje bez přerušení.

Katalog


Fotogalerie